\

Mobilny
serwis
opon warszawa łomianki marki legionowo


Dodatkowo zajmujemy sie sprzedażą opon do samochodów ciężarowych. Zapraszamy do zakupu

Mobilny serwis opon Łomianki

W chwili obecnej posiadamy Iveco Daily specjalnie wyposażony w niezbędny sprzęt do serwisu opon ciężarowych. W jego skład wchodzą urządzenia wiodących europejskich marek branży warsztatowo-wulkanizacyjnej. Jakość i profesjonalizm urządzeń oraz osób obsługujących pozwala nam w szybki, bezpieczny i najlepszy sposób dokonać serwisu opon w Państwa aucie ciężarowym. Zapraszamy do skorzystania z mobilnego serwisu opon samochodów ciężarowych. Mobilny serwis opon Warszawa, Łomianki, Marki, Legionowo.

Do zakresu prac serwisu mobilnego należy:

Montaż i demontaż opon


Przeprowadzany jest przez wykwalifikowanych pracowników przy użyciu specjalistycznych narzędzi, co gwarantuje najwyższą jakość wykonanych usług i Państwa bezpieczeństwo. Niewłaściwy montaż opon może prowadzić do uszkodzenia pojazdu lub grozić zdrowiu i życiu ludzi. Czynności montażowe należy zawsze wykonywać zgodnie z zaleceniami producentów ogumienia, pojazdu i kół, w sposób opisany w instrukcjach obsługi maszyn i urządzeń do montażu i demontażu opon. Opony montuje się w pojeździe zawsze po sprawdzeniu, czy są one odpowiednie do danego pojazdu i typu użytkowania.

Zabroniony jest montaż opon na jednej osi w układzie pojedynczym lub bliźniaczym następujących opon:

• Opony różnych marek,
• Opony o różnych rozmiarach,
• Opony o różnych rodzajach zastosowań (szosowe, specjalne lub na śnieg – oznaczone M+S) -rodzaj zastosowania opony jest ważniejszy od wzoru jej bieżnika,
• Opony o różnej konstrukcji (radialna lub diagonalna),
• Opony o różnych symbolach prędkości,
• Opony o różnych indeksach nośności.

Zaleca się, by na jedną oś montować opony o jednakowej rzeźbie bieżnika. Różnica średnic zewnętrznych poszczególnych nieobciążonych opon na tej samej osi lub w układzie bliźniaczym nie może być większa niż 1,5% średnicy zewnętrznej. Maksymalna różnica głębokości bieżnika opon zamontowanych na tej samej osi może wynosić do 5 mm. Zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce głębokość rowków rzeźby bieżnika używanej opony musi mieć na całym obwodzie i całej szerokości bieżnika co najmniej 1,6 mm. Przez główne rowki bieżnika rozumie się rowki ze wskaźnikami zużycia, oznaczone skrótem TWI. Jeżeli bieżnik zużyty w stopniu określonym przepisami lub charakterystyką techniczną, oponę należy zdemontować i założyć nową.
W przypadku wystąpienia niestandardowych form zużycia na dwóch oponach na jednej osi należy skontaktować się z osobą zawodowo zajmującą się oponami. Uszczelki zaworów starzeją się i zmieniają swe właściwości wskutek nagrzewania. Dlatego też zarówno uszczelki, jak i przedłużki zaworów należy wymieniać podczas każdej wymiany ogumienia. Kapturek zaworu musi pozostawać w idealnym stanie, ponieważ jest niezbędnym elementem dla zapewnienia stuprocentowej szczelności opony. Nasza strefa to Warszawa, Łomianki, Marki, Legionowo


Mobilny serwis opon warszawa

Odkręcanie i przykręcanie koła


Czynność ta wymaga dużej precyzji, należy ją wykonywać zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i ogólnie przyjętymi standardami. Prawidłowe dokręcenie śrub z odpowiednim momentem zapewnia właściwy kontakt opony z podłożem, a zatem stanowi gwarancję bezpieczeństwa użytkowników pojazdów. Rotacja opon na feldze, osi i pozycjach Wykonana w odpowiednim czasie pozwala na równomierne zużycie bieżnika, a co za tym idzie zapewnia oponie trwałość i pozwala zachować jej prawidłowe warunki jezdne, tj. lepszą trakcję i krótszą drogę hamowania.

Podczas rotacji opona jest demontowana z jednej pozycji i następnie montowana na innej pozycji w pojeździe. Podczas obrotu opona jest demontowana z obręczy, a następnie montowana na niej w odwrotnym kierunku. Rotacja i obrót opony na obręczy umożliwiają przedłużenie żywotności opony nawet o 20%. Niektóre opony ciężarowe mają bieżniki kierunkowe, które zapewniają równomierne zużycie w pierwszym etapie życia opony oraz optymalizują osiągi. Jeśli w trakcie użytkowania opony w związku z jej zużyciem wymaga na obrotu na obręczy, optymalnym rozwiązaniem jest obrócenie na obręczy wszystkich opon na tej samej osi.
W celu zoptymalizowania przebiegu i zużycia opon zalecamy:

-Na przedniej osi

• Przy zużyciu w 50% zamianę prawej i lewej opony miejscami,
• Obrót prawej przedniej opony na obręczy,

-Na osi napędowej:

• Zamianę pozycji opon: wewnętrzne-zewnętrzne (układ bliźniaczy),
• Obrócenie obu opon wewnętrznych na obręczy,

-Na osi wleczonej (naczepa z 3 osiami)

• Zamianę pozycji opon, w zależności od ich zużycia,
• Obrót opony na obręczy – na pierwszej i trzeciej osi,

Mobilny serwis opon Warszawa, Łomianki, Marki, Legionowo


Serwis opon Marki

Wyważanie


W naszym mobilnym serwisie opon wiemy że samochodach ciężarowych wyważanie jest niezbędne na przedniej osi. W autobusach na wszystkich osiach, w celu wyeliminowania efektu niewyważenia zespołu opony/koła pojazdu i tym samym wykluczenia ewentualnych drgań i nieprawidłowego zużycia opony. Prawidłowe wyważenie i centrowanie, optymalizuje przebieg opony, wpływa na jej równomierne zużycie i trwałość. W naszym mobilnym serwisie wyważamy opony ciężarkiem bądź proszkiem firmy Hofmann. Działamy na terenie: Warszawy, Łomianek, Marek i Legionowa

Prawidłowe wyważanie kół:

• Zwiększa przebieg opon.
• Chroni części mechaniczne przed przedwczesnym zużyciem,
• Gwarantuje komfort jazdy.
Nasz mobilny serwis opon działa na terenie Warszawy, Łomianek, Marek, Legionowa


Mobilna wulkanizacja Legionowo

Nacinanie


Profesjonalne pogłębianie opony przedłuża jej funkcjonalność i pozwala na dłużej zachować jej prawidłowe osiągi co w wymiernym stopniu przekłada się na bezpieczeństwo. W autobusach nie dopuszcza się opon o pogłębionych (nacinanych) rowkach bieżnika. Na osi napędowej zalecane jest pogłębienie opony, gdy pozostała głębokość rzeźby bieżnika wynosi, pomiędzy 3-4 mm, czyli przy około 80-procentowym zużyciu. Pogłębianie bieżnika polega na usunięciu warstwy gumy znajdującej się pod oryginalną rzeźbą bieżnika w celu przywrócenia głębokości rowków bieżnika.

Zalety pogłębiania:

• Wydłuża żywotność opon nawet o 25%,
• Oszczędza do 2 litrów paliwa na każdych 100 przejechanych kilometrach,
• Wyraźnie zwiększa przyczepność opony, a w związku z tym również bezpieczeństwo jej użytkowania ( przyczepność poprzeczna i trakcja opony pogłębionej na mokrej nawierzchni są o mniej więcej 10% większe niż w przypadku zużytych opon tego samego typu)
• Zmniejsza negatywnie oddziaływanie na środowisko naturalne. Pogłębianie nie jest wskazane, jeżeli opona ma takie uszkodzenia, jak liczne przebicia, przecięcia, otarcia, wyrwania gumy bieżnika itp. W przypadku tego typu uszkodzeń występuje utlenianie się stalowych warstw opasania (korozja), co może prowadzić do przyspieszonego zużycia opony, a nawet gwałtownego ujścia powietrza.

Pogłębianie opon ciężarowych jest dozwolone przez kodeks drogowy- wyjątek autobusu i rekomendowane przez ETRTO i AFNOR (standard NFR12714) dla zwiększenia bezpieczeństwa i efektywności. Opony dostosowane do nacinania oznaczone są symbolem Theta – średnica pierścienia co najmniej 20 mm po obu bokach lub napis „REGROOVABLE”. Zapraszamy do skorzystania z naszego mobilnego serwidu opon ciężarówek na terenie Warszawy, Łomianek, Legionowa, Marek.


Mobilna wulkanizacja ciężarówek warszawa

Naprawa


Należy pamiętać iż nie wszystkie uszkodzenia podlegają naprawie. W naszym mobilnym serwisie dokonujemy wyłącznie napraw na zimno. Naprawa opony na zimno krok po kroku:

• rozpoznanie uszkodzenia (ocenia możliwości naprawy)
• oczyszczenie i przygotowanie uszkodzenia do naprawy
• stabilizacja opasań w kanale przebicia
• wypełnienie kanału przebicia
• przygotowanie warstwy uszczelniającej
• wklejenie wkładu naprawczego
• sprawdzenie szczelności

Serwis opon samochodów ciężarowych warszawa

Serwis opon


Sprawdzenie ciśnienia oraz zużycia bieżników. Opony muszą być regularnie kontrolowane. Opona powinna być sprawdzone przez spacjalistę, jeśli:
-znajduję się na niej wyraźne przecięcia, przebicia, opona wykazuje oznaki nierównomiernego zużycia, deformacje lub widoczne niestandardowe formy zużycia na barkach, bokach opon czy stopkach.
- widoczne są uszkodzenia obręczy.

W żadnym wypadku nie należy używać opon z uszkodzoną lub odsłoniętą drutówką, rozwarstwionym opasaniem lub osnową, widocznymi linkami osnowy, uszkodzeniem spowodowanym kontaktem z olejami lub utlenieniem tzw. marmurkiem lub uszkodzeniami wewnętrznych warstw gumy spowodowanymi jazdą z zaniżonym ciśnieniem. Opona z takim typem uszkodzeń musi zostać zdemontowana z pojazdu i należy z nią później postępować tak jak z odpadami przeznaczonymi do utylizacji. Podczas każdej kontroli pojazdu powinno się sprawdzić również stan kapturka zaworu. W razie wątpliwości go wymienić.Nieprawidłowe ciśnienie w oponach ma negatywny wpływ na bezpieczeństwo, przede wszystkim na:
• stabilność jazdy i zachowanie pojazdu,
• przyczepność pojazdu,
• odporność na różnego rodzaju agresje spotykane na drodze,
• wytrzymałość karkasu,
• wzrost oporów toczenia i zużycia paliwa.
Istnieje kilka przyczyn utraty ciśnienie w oponach podczas eksploatacji:
• naturalne samoistne uchodzenie powietrza
• uchodzenie powietrza przez przebicia
• niewystarczająca szczelność obręczy (na przykład pęknięcia lub naruszona
wytrzymałość spoiny) • niewystarczająca szczelność zaworów
• niewystarczająca szczelność pomiędzy zaworem i felgą
• niewystarczająca szczelność pomiędzy stopką i felgą
Jazda z zaniżonym ciśnieniem powoduje przegrzewanie się opony, co może prowadzić do uszkodzenia jej wewnętrznych elementów. Tego typu uszkodzenia są nieodwracalne i mogą prowadzić do zniszczenia opony oraz nagłego spadku ciśnienia. Skutki jazdy na oponie z zaniżonym ciśnieniem mogą być niewidoczne, a ujawnić się dopiero po napompowaniu opony do właściwego ciśnienia. Zaniżone ciśnienie znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia aquaplaningu. Zawyżone ciśnienie może z kolei prowadzić do przedwczesnego i nieregularnego zużycia ogumienia, a w konsekwencji zmniejszyć odporność opon na uderzenia (uszkodzenia bieżnika, rozerwanie karkasu itp.) Pompowanie azotem nie zwalnia kierowcy z obowiązku regularnego sprawdzania ciśnienia w oponach.
• Ciśnienie w oponach należy systematycznie sprawdzać i regulować na zimnych oponach.
• Z uwagi na fakt, że ciśnienie w oponach rośnie podczas jazdy, nie należy zmniejszać ciśnienia w rozgrzanej oponie.
• Nie wolno pompować opony użytkowanej z zaniżonym ciśnieniem bez uprzedniego dokładnego sprawdzenia jej stanu
• Ciśnienie w oponie pompowanej na zimno nie powinno przekraczać 10 barów.
• Jeżeli różnica ciśnień przekracza +0,6 bara, konieczne jest niezwłoczne dostosowanie ciśnienia
• Jeżeli jedna opona jest wyraźnie cieplejsza niż pozostałe, należy ją zdemontować i poddać inspekcji.
• Ciśnienie w oponach zamontowanych na jednej osi powinno być takie samo.
• Ciśnienie w zamontowanej oponie należy ponownie sprawdzić po 24 godzinach od montażu. Wartość ciśnienia nie powinna spaść o więcej niż 5% w stosunku do ciśnienia początkowego.
• Opony należy napompować do wartości ciśnienia zgodnego z zaleceniami producenta opon lub pojazdu.
Opony używane co najmniej 5 lat powinny być sprawdzane przynajmniej raz w roku, tak samo jak opony będące 8 lat po dacie produkcji. Opon, które mają 10 lat i więcej, nie zaleca się stosować na osiach prowadzących ciężarówek oraz autobusów. Montaż takich opon zalecamy na osiach wleczonych. Mobilny serwis opon Warszawa, Łomianki, Marki, Legionowo


Naprawa opon Marki

Serwis mobilny w akcji

Korzystając z usług naszego serwisu mobilnego mają państwo możliwość w wygodny sposób dokonać demontażu i montażu opon, wyważenia koła, sprawdzić stan ogumienia w swoich pojazdach, począwszy od analizy stanu technicznego opony, kontrolę stanu ciśnienia, pomiar i ewentualne pogłębienie bieżnika. Wszystkie nasze usługi są wykonywane przez wykwalifikowanych pracowników. W swojej ofercie posiadamy również szeroki wybór opon ciężarowych, służymy fachową pomocą w celu doboru odpowiedniego ogumienia względem przeznaczenia floty pojazdów. Mobilny serwis opon działa na terenie: Warszawy, Łomianek, Marek, Legionowa i okolic.

Opontrade - sprzedaz opon i felg do samochodów ciężarowych

Nasza firma nieprzerwanie od 2000 roku dostarcza opony do firm, instytucji i podmiotów prywatnych. Wraz z upływem czasu i nieustającym rozwojem ukierunkowaliśmy swoją wiedzę i sprzedaż, specjalizując się wyłącznie w oponach ciężarowych. Nasi pracownicy to osoby wyjątkowe, dla których praca stała się również pasją. Każdego dnia pogłębiamy swoją wiedzę w dziedzinie opon ciężarowych tak, by zadowolić nawet największe wymagania naszych klientów z Warszawy, Marek, Legionowa, Łomianek i okolic.

Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu, zbieranemu przez lata, znajdziecie Państwo u nas najodpowiedniejszą oponę z bogatego zbioru wielu marek, bieżników i rozmiarów. Zakupione przez Państwa opony dojedziemy i zamontujemy we wskazanym przez Państwa miejscu co pozwoli zaoszczędzić czas pracy kierowcy i dodatkowe koszty związane z paliwem. Znajda Państwo u nas opony marek takich jak Michelin, Goodyear, Continental, Bridgestone, Hankook, Dunlop, Nokian, Bfgoodrich, Aurora, Laufen, Barum, Firestone, Semperit, Apollo, Sava, Tigar i inne. W swojej ofercie posiadamy również felgi ciężarowe, tak aby mogli Państwo zakupić kompletnie złożone koło.


Kup nasze opony

Przepisy dotyczące stosowania opon zimowych w samochodach ciężarowych i autobusach

Zobacz